Gry dla chłopaków

XBox to jedna z najczęściej wybieranych konsoli gier wideo. Wyprodukowana przez amerykańską firmę Microsoft, daje swoim użytkownikom ogromne możliwości i ciekawe rozwiązania. Wiele gier, które na najwyższym poziomie, które na pewno zadowolą nawet najbardziej wymagających graczy.

Dziś chcielibyśmy zwrócić uwagę na grę FIFA 18 w której w końcu znalazł się Michał Pazdan, którą kupuje większość pasjonatów piłki nożnej (za 163zł w Lidlu:) albo 143zł w Playstation Store na Black Friday). Gra wybierana przez dzieci i dorosłych, gra dla osób mających wcześniej do czynienia z tym sportem tylko w teorii i dla tych, którzy kochają boisko, piłkę i szaleństwo zdobywanych goli. Czy FIFA 18 warta jest polecenia? Czy wydając na nią pieniądze, otrzymamy to, czego byśmy od niej oczekiwali?

Jeśli chcecie poczuć radość ze strzelania niezwykłych, fantastycznych goli, z całą pewnością ta gra będzie dla Was idealna. Doskonale odzwierciedlony przebieg meczu, który pozwoli Wam poczuć ten klimat, tą atmosferę, ten dreszczyk emocji, kiedy tylko wbiegacie na murawę. FIFA 18 daje masę różnorodnych funkcji i usług online. Chcesz stać się członkiem społeczności gry FIFA 18? Musisz więc ją mieć!

Spójrzmy na grę w starszej odsłonie i w nowej wersji. Czym się te gry między sobą różnią? Co jest na plus, czego brakuje, na co powinno zwrócić się uwagę? Na pewno sam wygląd nie powala na kolana. Elektronicy nie wprowadzili nic, co mogłoby spowodować wielkie wow. Plusem na pewno jest ewolucja rozwiązań. Tu możemy postawić na taktykę. Wcześniej bez problemu można było manewrować postaciami, zdobywać gole, dostawać się do piłki. Tu gracz będzie miał wiele utrudnień, a więc będzie musiał stanąć nieco wyżej na wysokości zadania, aby zdobyć gol, czy poprowadzić swoją drużynę ku zwycięstwu.

W nowej odsłonie, FIFA 18 stawia przede wszystkim na dwa słowa- wolniej i dokładniej szczególnie trudno strzelić bramkarzowi z dystansu. Nie chodzi o szybką akcję przed siebie, ale na dokładne podanie piłki, dobre przyjęcie, odpowiednie uderzenie. W tej grze tempo się zmniejszyło, a to powoduje, że każdy z nas może postawić na grę bardziej przemyślaną i skrupulatną. Jeden mały błąd może przechylić szalę zwycięstwa na drugą stronę, a więc musimy stanąć na wysokości zadania, by wygrać i poczuć tę moc z dobrze rozegranego meczu.

Co dalej? Bardzo dużo dzieje się w środku pola. Jeśli odpowiednio opanujemy tę centralną część murawy, możemy być pewni, że wszystko będzie zmierzało ku dobremu. W FIFA 18 nastąpiło zmniejszenie dystansu pomiędzy formacjami. W grze biorą udział napastnicy, zaciera się granica między pomocą, a obroną, czy obroną, a atakiem. Aby zdobyć gola, trzeba często przetestować kilka wariantów. Jedna akcja, a wiele może się zdarzyć. Dzięki takim rozwiązaniom, zabawa dużo bardziej przypomina grę na żywo, tak, jakbyśmy faktycznie to my na tej murawie się znajdowali.

Płynność gry to w tej serii podstawa. W Fifie 17 niezależnie, jak przyjmowaliśmy, niemal zawsze piłka znalazła się pod nogami i mogliśmy grać dalej. Tutaj nie będzie tak łatwo! Musimy postawić na precyzyjne przyjęcie, aby móc grać dalej. Tu piłka z łatwością odskakuje od nogi, wędruje w różnych kierunkach, nie trafia na głowę, czy bark tak łatwo, jak to było wcześniej. Wiele musimy włożyć w grę, aby móc odnieść sukces.

Wartym uwagi jest również system strzałów. Technologia Pure Shot ma znaczenie, jeśli chodzi o trajektorię lotu piłki, czy sposób oddawania uderzeń na bramkę. Gole przychodzą w FIFA 18 zdecydowanie trudniej, ale są dużo bardziej efektywne. Nie wystarczy po prostu strzelić. Trzeba odpowiednio ustawić nogę, przyjąć dobrą pozycję, idealnie wycelować. Tu gole nie przychodzą z taką łatwością jak wcześniej.

Dużym plusem są oczywiście zawodnicy. Możemy korzystać z pełnego zestawu zespołów i aktualnych składów poszczególnych drużyn. Wybieramy swoich ulubionych piłkarzy i rozpoczynamy grę, która w pełni będzie w stanie wlepić nas w prawdziwą rozgrywkę futbolową.

Na pewno FIFA 18 jest grą dojrzałą, odpowiednio przygotowaną, spełniającą oczekiwania użytkowników. Nie ma szaleństwa w wizualizacji, ale jest duża zmiana w samej grze, a o to chyba w tym wszystkim powinno chodzić.

Dobrej zabawy!